Światowe Dni Młodzieży 2016

Światowe Dni Młodzieży są wydarzeniem roku w Polsce.  Pod względem ilości oraz wielkości imprez, rzeszy odbiorców i realizatorów, nic w 2016 roku nie jest w stanie przebić rozmachu tej produkcji.

Oficjalnie trwały one siedem dni (25-31.07), a ich program koncentrował się głównie w Krakowie. Jednakże imprezy towarzyszące rozpoczęły się już w tygodniu poprzedzającym właściwe obchody i były rozsiane po całej Polsce.

Współpracowaliśmy przy tym przedsięwzięciu z czołowymi organizatorami imprez dopełniających główny nurt ŚDM- z Krakowskim Biurem Festiwalowym i Stołeczną Estradą.

 

Warszawa-wielkoformatowe show na otwarcie

Już 21 lipca wielkie muzyczne show rozpocząło obchody ŚDM w stolicy. To koncert „Wiara Nadzieja Miłość” przywitał rzesze pielgrzymów w Warszawie na Placu Piłsudskiego.

Realizacje Ergo Store - Światowe Dni Młodzieży

Koncert: Wiara.Nadzieja.Miłość. Stołeczna Estrada, fot. R. Zawadzki

 

My odpowiadaliśmy za nagłośnienie tego widowiska, w którym wzięli udział:

  • Polska Orkiestra Iuventus pod batutą Radosława Labahua i Piotra Rubika
  • chór Gaudium Uniwersytetu Wrocławskiego i chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
  • Zespół Wiarygodni (8 muzyków, 4 wokalistów)
  • Zespół Shalom (6 wokalistów, 5 tancerzy) oraz
  • 26 solistów: Natalia Szroeder, Olivia Wieczorek ,Natalia Cepelik-Muianga ,Agata Klimczak, Zofia Nowakowska, Olga Szomańska, Janusz Radek, Piotr Cugowski, Tomasz Szczepanik, Mateusz Ziółko ,Juan Carlos Cano, Conrado Yanez, Piotr Kupicha ,Artur Gadowski , Grzegorz Wilk ,Zenon Boczar, Sound`n`Grace , Michał Gasz, Marcin Januszkiewicz, Krzysztof Iwaneczko , Zygmunt Staszczyk, Zbigniew Wodecki oraz młodzi soliści Teatru Piosenki: Marcel Borowiec, Grzegorz Bukowski, Marcin Kątny,  Damian Łukawski
Realizacje Ergo Store - FS Audio

Koncert Wiara.Nadzieja.Miłość, Stołeczna Estrada, fot. R. Zawadzki

 

System nagłośnieniowy, jaki wykorzystaliśmy na tę okazję, był oparty o dwa rozwiązania D&B audiotechnik (Y) i EAW (KF760). Dźwięk popłynął w sumie z 188 miejsc i był zmiksowany na konsoletach Allen & Heath i DiGiCo. Cały koncert był transmitowany na żywo przez telewizję Polsat.

 

Kraków-tydzień różnorodności

W głównej lokalizacji ŚDM, odpowiadaliśmy za nagłośnienie Strefy Chwały, sceny (jednej z 24 rozsianych w całym mieście), która stanęła na Rynku Głównym po stronie baszty. Jak również wyprodukowaliśmy koncert „Kroke & Sławek Berny” w Synagodze Tempel, który odbył się 26 lipca w ramach Festiwalu Cracovia Sacra, jako wydarzenie towarzyszące  Dniom Młodzieży.


Realizacje FS Audio - Światowe Dni Młodzieży

Przez cały tydzień, 23-29 lipca, na Rynku Głównym odbywały się koncerty i pokazy tańców. Każdego dnia w godzinach wieczornych realizowany był tam program artystyczny twórców z całego świata. Wystąpili między innymi:

  • Piotr Rubik z Orkiestrą Filharmonii Świętokrzystkiej, chórem Gaudium i solistami prezentujący oratorium „Z powodu mojego imienia”,
  • Joachim Mencel z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej oraz chórem chłopięcym Filharmonii im. Karola Szymanowskiego, wykonujący kantatę „Miłość mi wszystko wyjaśniła”
  • zespoły: niemaGoTu, Exodus, New Life’M,
  • Mazowsze, Cracovia Danza, Banuev z Argentyny, UVA Orchestra z Holandii, Jungeunhae Dance z Korei Południowej, Gencana z Ekwadoru, Les Amis du Pape z Rwandy, Alleluya Band z Malawi.


Realizacje FS Audio - Światowe Dni Młodzieży

Krakowskie obchody stanowiły zarówno wyzwanie produkcyjne jak i komunikacyjne. W Strefie Chwały wystąpiło 10 zespołów z zagranicy, 2 chóry, 3 orkiestry, cztery zespoły miały w swoim składzie ponad dwudziestu wykonawców. Tylko w przypadku koncertu Piotra Rubika potrzebne było nagłośnienie aż 103 wejść akustycznych.

Tutaj też, jak w przypadku Warszawy, fenomenalnie sprawdził  się sprzęt nagłośnieniowy d&b audiotechnik (40 zestawów Y, 24 zestawów T10, a do odtwarzania niskich tonów 8 basów Y, 2 zestawy J-Infra, sześć stackowych B22) oraz konsoleta Avid D-show.

Realizacje FS Audio - Światowe Dni Młodzieży

Koncert Wiara.Nadzieja.Miłość, Stołeczna Estrada, fot. R. Zawadzki

Rozmach i ranga tej imprezy wymagały balansu pomiędzy doświadczeniem i świeżością podejścia,  śmiałością i precyzją wykonania.  Była to idealna szansa na wykorzystanie najlepszych rozwiązań technologicznych w celu osiągnięcia najwyższej klasy widowiska. A tym byli zainteresowani nasi partnerzy w Krakowie i w Warszawie, i tego zapewne oczekiwali młodzi przybyli na ŚDM. Niesamowite chwile i wyjątkowe wspomnienia nie dzieją się z przypadku, choć tak się nam czasem wydaje.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
LinkedIn