Opera Leśna sceną dla największej polskiej śpiewaczki operowej

Międzynarodowy Festiwal Energa Sopot Classic stał się ostatnimi laty Mekką dla melomanów spragnionych latem szlachetnych dźwięków. W tym roku odbyła się już szósta edycja, która jak w poprzednich latach spełniła ambicje organizatorów i usatysfakcjonowała oczekiwania publiczności. A to za sprawą koncertu najwybitniejszej polskiej sopranistki Aleksandry Kurzak, porównywanej do samej Callas, za jej koloraturę jak i warsztat aktorski.


Realizacje FS Audio - Energa Sopot Classic

Występ Aleksandry Kurzak zainaugurował tegoroczny festiwal. Towarzyszyła jej Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcją maestro Wojciecha Rajskiego. Publiczność zgromadzona w Operze Leśnej usłyszała tego wieczoru najpiękniejsze arie Donizettiego, Pucciniego i Bizeta.

Światowej klasy diwa wreszcie w Polsce

Aleksandra Kurzak, w wieku 27 lat, zadebiutowała w dwóch najbardziej prestiżowych operach świata. W Metropolitan Opera w Nowym Yorku rolą Olimpii w Opowieściach Hoffmanna, zdobywając wielkie uznanie wśród nowojorskich krytyków muzycznych, którzy jednogłośnie wypowiadali się na łamach prasy o sensacyjnym debiucie polskiej śpiewaczki, oraz w Royal Opera House Covent Garden w Londynie w roli Aspasii w operze Mitridate, Re di Ponto W. A. Mozarta.


Realizacje FS Audio - Energa Sopot Classic

Oprócz Nowego Jorku i Londynu, Aleksandra Kurzak występowała na scenach największych teatrów operowych m.in. Wiener Staatsoper, Theater an der Wien, Opera Bastille w Paryżu, Teatro alla Scala w Mediolanie, Deutsche Staatsoper oraz Deutsche Oper w Berlinie, Bayerische Staatsoper w Monachium, Opernhaus w Zurychu, Teatro La Fenice w Wenecji, Teatro Regio di Torino, Arena di Verona, Lyric Opera House w Chicago, Los Angeles Opera, Seattle Opera, San Francisco Opera, Théâtre des Champs-Élysées w Paryżu, Teatro Real w Madrycie, Gran Teatre del Liceu w Barcelonie, czy podczas Festiwalu w Salzburgu.


Energa Sopot Classic - realizacje FS Audio
Zatem jej występ w Sopocie był absolutnie wyjątkowy, gdyż bardzo rzadko artystka daje koncerty w Polsce. Dla FS audio był to już kolejna sposobność współpracy z tak wspaniałą śpiewaczką, stąd niezmiernie byliśmy zaszczyceni tą możliwością.

Współpraca z Fotis Sound

Przy realizacji tego koncertu, FS Audio współdziałało z jedną z najstarszych i najważniejszych firm na rynku techniki estradowej w Polsce – Fotis Sound. Jej marka wiąże się od lat z takimi wydarzeniami jak Festiwal Muzyki Rockowej w Jarocinie, Warsaw Summer Jazz Days, Międzynarodowym Festiwalem Piosenki w Sopocie oraz Przeglądem Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
LinkedIn