Odlotowy koncert z Sinfoniettą Cracovią

Po wielu prestiżowych salach koncertowych Europy takich jak: Sala Filharmonii Berlińskiej, Konzerthaus w Berlinie, Herkules Saal w Monachium, Kurhaus w Wiesbaden, Sala Casino w Bazylei, Tonnhalle w Zurichu, Teatr Mogador w Paryżu, Palais des Festivals w Cannes, Sala Konserwatorium Muzycznego w Petersburgu, Sinfonietta Cracovia zagościła na Kraków Airport, aby uświetnić symbolicznie zakończenie prac remontowych na lotnisku.  Była to najlepsza odprawa paszportowa w Polsce!

[wpdevart_youtube]7javFuJIZ8E[/wpdevart_youtube]

 

19 grudnia o 12:00, zagrała w hali terminalu T1 Kraków Airport. Było to uroczyste otwarcie lotniska po remoncie. W wydarzeniu wziął również węgierski wirtuoz trąbki – Gábore Boldoczki. Sinfonietta zagrała między innymi utwory: „Yesterday”, „Bésame mucho”, „Orawa” Wojciecha Kilara, „Ta ostatnia niedziela”.

krk_0723

foto. Kraków Airport

Sinfonietta Cracovia zasłynęła jako zespół promując klasyczny repertuar w niekonwencjonalnych ujęciach, jak również kreując nowatorskie projekty na pograniczu klasyki i nowoczesnych wymiarów muzyki od jazzu po elektronikę, podkreśla jej otwartość na wszelkie dziedziny i wymiary muzyki. Od 1994 roku przy poparciu Elżbiety Pendereckiej i Krzysztofa Pendereckiego, orkiestra otrzymała status miejskiej instytucji. Obecnie działa pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa jako Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa.

krk_0721

foto. Kraków Airport

 

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
LinkedIn