Esencja muzyki polskiej w Krakowie – Wianki 2016

Krakowskie Biuro Festiwalowe od kilku lat wita lato wielką otwartą imprezą muzyczną. W tym roku Wianki były spektakularne i ogromne. Odbyły się 25 czerwca. Po raz pierwszy całe wydarzenie było rozsiane w kilku punktach Krakowa: Stare Miasto, Kazimierz, Nowa Huta.

Koncerty na sześciu scenach rozpoczęły się niemalże jednocześnie w późnych godzinach popołudniowych i potrwały do białego rana.

[wpdevart_youtube]GwuLRWrQlQI[/wpdevart_youtube]

Materiał video dzięki uprzejmości Krakowskiego Biura Festiwalowego

Trzy sceny- trzy perspektywy na to co najlepsze w muzyce polskiej

FS Audio nagłaśniało trzy główne sceny ( z sześciu ):

  • scenę Międzypokoleniowa na Rynku Głównym,
  • scenę Hard Rock Café na Małym Rynku,
  • scenę krakowską na Placu Szczepańskim.

dawid podsiadlo wianki 2016

 

Na Małym Rynku, zainstalowano duży system EAW KF740 z subbasami EAW SB1001 oraz frontfillem EAW KF730. Realizatorzy przybyli z koncertującymi artystami pracowali na konsolecie Digidesign D-Show.

Na Scenie Międzypokoleniowej zainstalowano system D&B audiotechnik Y wsparty subbasami B2 oraz frontfillem d&b audiotechnik T10. Do realizacji frontu wykorzystano konsolety Avid Profile oraz Yamaha CL3, natomiast miks monitorów zrealizowano za pomocą konsolety Allen & Heath dLive.

Muzycy zaproszeni na scenę krakowską koncertowali z wykorzystaniem systemu EAW KF730 z subbasami EAW SB1001. Na stanowisku FOH znajdowała się konsoleta Soundcraft Vi3000, natomiast monitory realizowano za pomocą stołu DiGiCo SD9.

1 noc z gwiazdami-17 odsłon muzycznych-7 godzin grania

Wśród gwiazd wieczoru byli artyści z różnych generacji i z różnych konstelacji muzycznych. Tegoroczne Wianki zgromadziły takie znakomitości jak Stanisława Celińska, Grzegorz Turnau z Sinfoniettą Cracovia, Świetliki, Bester Quartet, Fisz & Emade. Dały również platformą dla fenomenalnych odkryć ostatnich lat: Dawid Podsiadło, The Dumplings, HLA i wirtuozów elektroniki: kanal 1/kanal 2; Olivia/Chino; Awesome Tapes from Africa/Eomac .

Najdłuższa noc w roku wypełniona była dźwiękami wymykającymi się prostym i kwadratowym definicjom. Publiczność przekonała się, że czyste formy raczej już nie występują w naturze. Polska muzyka dziś jest na skrzyżowaniu gatunków, stylów i wrażliwości. Nagłaśnianie takich koncertów jest wymagające, lecz rozwiązania technologiczne, jakie wykorzystujemy doskonale sobie radzą z takim eklektyzmem.

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
LinkedIn