Pianohooligan w ICE- Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie?

W dniach 15-16 listopada w ICE Krakow Congress Centre odbył się międzynarodowy szczyt Open Eyes Economy, zorganizowany przez Fundację GAP w partnerstwie z Miastem Kraków i województwem małopolskim.

W program konferencji były wplecione wydarzenia artystyczne: koncerty, wystawy malarstwa, fotografii  oraz sztuki użytkowej. FS audio realizowało dźwięk dwóch wydarzeń towarzyszących: Waglewski Plus i Dziady.

pianohooligan-oees-krakow-foto4-szymonmakuch

Waglewski Plus

Charyzmatyczny Lider Voo Voo – Wojciech Waglewski zaprosił, do specjalnie przygotowanego na tę okazję projektu, syna Fisz Emade oraz  kapelę Tęgie Chłopy, Natalię Przybysz i Alim Qasimov. Występ był unikatowy, wyjątkowo skoordynowany i wymyślony na tę okoliczność.

Stąd efekt był niepowtarzalny i eklektyczny! Takie rzeczy to tylko w rodzinie. Kubistyczne formy, które jednocześnie dawały perspektywę en face i z profila, na polski rok, hip hop, soul funk muzykę ludową z  Azerbejdżanu i z Kielecczyzny.

Dziady wg. Piotra Orzechowskiego

Processed with VSCO with a6 preset

Dziady to bezprecedensowe spotkanie dwóch muzycznych światów – akustycznej muzyki improwizowanej i współczesnej muzyki elektronicznej.  W ramach projektu uznany pianista i kompozytor Piotr Orzechowski ‘Pianohooligan’, absolwent prestiżowego Berklee College of Music zaprosił  High Definition Quartet oraz goście William Basinski, Christian Fennesz, Robert Rich i Krzysztof Knittel.

Fabuła II części dramatu Mickiewicza oddana była dźwiękowo poprzez zestawienie przeciwstawnych sobie sfer: ludzkiej (improwizacja) i duchowej (elektroniczne sety). W rolę uczestników rytuału wcieli się jazzowy kwartet, a każdy z zaproszonych twórców w jedną ze zjaw z zaświatów.

Sam projekt w rezultacie był efemeryczny, jakoby zawieszony w konkretnej czasoprzestrzeni, będąc zderzeniem sfery materialnej i duchowej, muzyki akustycznej z elektroniką, improwizacji z kompozycją.

Processed with VSCO with a6 preset

Processed with VSCO with a6 preset

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
LinkedIn